Ekonomia religii – wykład Karola Fjałkowskiego

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” ma zaszczyt zaprosić na kolejne wydarzenie, które odbędzie się 06.06.2017 r. (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 101 budynku E Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Co się stanie kiedy spojrzymy na religię jako sferę racjonalności i interesów, a do jej badania zastosujemy metody i narzędzia ekonomii?

Okazuje się, że ekonomiści potrafią w prosty i przekonujący sposób wyjaśniać i przewidywać zachowania konsumentów usług religijnych oraz decyzje przywódców kościołów i sekt dotyczące doktryny, kultu i relacji z państwem. Przyjdź i przekonaj się jak ekonomia wyjaśnia religię.

Temat przedstawi Karol Fjałkowski – doradca, trener biznesu. Ekonomista, doświadczony nauczyciel akademicki, były pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykładowca ekonomii i etyki biznesu dla studiów I i II stopnia różnych kierunków, m.in. w ramach programu magisterskich studiów menedżerskich MBA.

Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu ekonomicznych metod przewidywania ludzkich zachowań i projektowania instytucji. Uczestnik prac Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Akademickiego Stowarzyszenia Psychologii Ekonomicznej.

Wydarzenie na Facebooku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.