Ekonomia melanżu – wykład dr. Bartosza Scheuera

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne swoje wydarzenie, które odbędzie się 16 maja o godzinie 18:00 w sali im. W. Stysia w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przyjść nieprzygotowanym na mikro, to norma. Ale nie przygotować się do Ekonomaliów to zbrodnia. Na szczęście lata trudnych, żmudnych, a częstokroć niezwykle ryzykownych eksperymentów, połączone z najnowszymi osiągnięciami ekonomii eksperymentalnej sprawiły, że oto jest: Model Melanżu Doskonałego. Model, który najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości wyprze z podręczników do mikroekonomii znienawidzony Model Konkurencji Doskonałej. Tam chodziło o równowagę, u nas chodzi o jej utratę; tam podmiot miał pełną wiedzę, w naszym modelu całkowicie ją straci; tam produkt był jednorodny, u nas nie tylko produkt, ale też rzeczywistość stanie się kolorowa; tam wejście i wyjście były wolne, u nas nikt nie będzie w stanie wyjść o własnych siłach.

Jeśli więc chcesz poznać MMD, przygotować się w ten sposób do Ekonomaliów i w ogóle sprawić, by świat Twoich imprez już nigdy nie był taki sam, przyjdź i dowiedz się, co ekonomiści mają do zaoferowania w tej kwestii.

Temat przedstawi dr Bartosz Scheuer.

Po wykładzie oczywiście ćwiczenia praktyczne w podgrupach.

Wydarzenie na Facebooku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.